Napisz do nas: biuro@dietanova.org

Mały Dietetyk

3

Mały Dietetyk to innowacyjny projekt edukacji żywieniowej skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Na projekt składają się:

– cykl sześciu warsztatów żywieniowych prowadzonych przez specjalistów ds. żywienia człowieka

– indywidualne konsultacje żywieniowe dla rodziców

Tematy warsztatów skupiają się wokół wybranych grup produktów i omawiają najważniejsze aspekty prawidłowej diety dzieci oraz zachęcają do poznawania nowych smaków. Chcemy, aby dzieci, już na początku swoich konsumenckich doświadczeń, dowiedziały się, że żywienie wpływa na ich zdrowie i samopoczucie oraz że zdrowe żywienie jest smaczne i atrakcyjne. Wspólne gotowanie i jedzenie ma uświadomić dzieciom, że mają wpływ na to, co jedzą i zachęcić do poznawania nowych produktów i smaków.

Dzięki 6 spotkaniom raz w tygodniu, dzieci mają szansę na utrwalenie wiedzy. Raz w tygodniu dziecko przychodzi do domu z nowymi kulinarnymi doświadczeniami. Edukacja żywieniowa dziecka jest wspierana przez indywidualne konsultacje żywieniowe dla rodziców.

 

 

DSCN1646[1]

ZGŁOSZENIA DO PROJEKTU

Przedszkola zainteresowane udziałem w nowej edycji projektu Mały Dietetyk na terenie Warszawy, prosimy o przesłanie wypełnionego Formularza zgłoszeniowego MD na adres malydietetyk@dietanova.org. 

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Uwaga: projekt realizujemy dla dzieci w wieku 4-7 lat, w jednym wybranym dniu tygodnia przez 6 kolejnych tygodni.  

 

 

 

Mały Dietetyk jest realizowany od kwietnia 2013 roku. Pierwsza edycja projektu była realizowana we współpracy z Fundacją Bank Żywności SOS w Warszawie.