Bajkowe gotowanie

Podczas warsztatu kulinarno-edukacyjnego Bajkowe gotowanie dzieci poprzez bajkową opowieść w ciekawy i angażujący sposób poznają świat dobrych i zalecanych produktów, a także będą miały szansę wspólnie przygotować pyszne i zdrowe danie! Nie zabraknie również dużej dawki pozytywnej energii i uśmiechów!

Celem warsztatu jest zapoznanie dzieci z talerzem żywieniowym i różnymi grupami produktów. Pokazujemy, że dobry i zdrowy obiad składa się z prostych składników. Połowa talerza to kolorowe warzywa i owoce, które powinny być podstawą każdego posiłku. Podczas warsztatu dzieci mają okazję uświadomić sobie bezpośredni związek pomiędzy żywieniem a zdrowiem oraz poczuć odpowiedzialność za samodzielnie przygotowany posiłek – ten z bajkowymi bohaterami i ten na żywo. W takich warunkach dzieci chętniej poznają nowe smaki i otwierają się na nowe wyzwania.

Zajęcia odbywają się w grupach 15-25 osobowych. Jednego dnia możemy zrealizować 1-3 warsztatów w jednym miejscu.

Warsztat składa się z części teoretycznej z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych oraz praktycznej z samodzielnym przygotowaniem prostego dania i poczęstunkiem.
Zajęcia trwają ok. 60 min.

 

Projekt Bajkowe gotowanie został zrealizowany w 2017r. w ramach zadania wypełniającego 1. cel operacyjny Narodowego Programu Zdrowia tj. Poprawa sposobu żywienia, stanu odżywienia oraz aktywności fizycznej społeczeństwa, podzadanie Edukacja dzieci w wieku 4-6 lat finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

W ramach projektu powstał praktyczny poradnik dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku
4-6 lat, do ściągnięcia poniżej: