Mały Dietetyk

to warsztaty żywieniowe dla dzieci w wieku 4-8 lat prowadzone w cyklu, a także spotkanie rodziców ze specjalistą ds. żywienia. Tematy warsztatów skupiają się wokół wybranych grup produktów i omawiają najważniejsze aspekty prawidłowej diety dzieci oraz zachęcają do poznawania nowych smaków.

Celem projektu Mały Dietetyk jest kształtowanie świadomości żywieniowej dzieci już na początku ich konsumenckich doświadczeń. Chcemy, aby dowiedziały się, że żywienie wpływa na ich zdrowie i samopoczucie oraz że zdrowe żywienie jest smaczne i atrakcyjne.

Wspólne gotowanie i jedzenie ma uświadomić dzieciom, że mają wpływ na to, co jedzą i zachęcić do poznawania nowych produktów i smaków. Ponadto staramy się pokazać dzieciom jak zapobiegać marnowaniu żywności. Dzieci podejmując pierwsze samodzielne kroki dzielą się wiedzą z najbliższymi i chętniej uczestniczą w kolejnych jedzeniowych wyzwaniach.

Tematy warsztatów:

  • Warzywa – jako źródło witamin, składników mineralnych i błonnika.
  • Kasze – węglowodany złożone jako podstawowe źródło energii.
  • Słodycze – czy mogą być zdrowe? O owocach i orzechach
  • Mleko i jego naturalne przetwory jako źródło wapnia.
  • Ryby – niezastąpione źródło kwasów tłuszczowych i bogactwo minerałów.
  • Chleb – wartościowy produkt zbożowy na drugie śniadanie.

Czas trwania zajęć to ok. 60 minut.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową. Wycenę przygotowujemy indywidualnie. Minimalna liczba zgłoszonych grup - 4. Warsztaty prowadzimy w przedszkolu dla każdej grupy osobno. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały i wyposażenie.